Ģeogrāfiskās kartes ir ļoti dažādas, tās var atšķirties pēc teritorijas lieluma, ko tajās attēlo (piemēram, visas pasaules teritorija vai tikai vienas valsts teritorija), arī kartes mēroga (kartes ar galvenajiem ģeogrāfiskajiem objektiem teritorijā vai ļoti detalizēti attēlota teritorija) un satura.
Svarīgi!
Saturiski kartes mēdz iedalīt: vispārģeogrāfiskās kartes un tematiskās kartes.
Vispārģeogrāfiskajās kartēs saturiski attēlo diezgan lielu informācijas apjomu - gan dabas objektus (upes, ezeri, līdzenumi, kalni), gan cilvēka veidotus objektus (apdzīvotās vietas, autoceļi, dzelzceļa līnijas). Šādas kartes ir piemēram, topogrāfiskās kartes.
Tematiskajās kartēs saturiski tiek attēloti atsevišķi dabas un cilvēku veidoti objekti, parādības (augšņu kartes, iedzīvotāju izvietojuma kartes u.c.).
Tematiskā karte ir objektīvi pamatota karte, kas veltītas konkrētam tematam — procesam, parādībai, to kopām u.c.
Shutterstock_2300245579_political map_politiskās kartes fragments.jpg
Politiskās kartes fragments
 
Ģeogrāfijas atlantā ir iespēja izmantot tādas tematiskās kartes, kā fizioģeogrāfisko karti, politisko karti, dabas zonu karti, iedzīvotāju izvietojuma karti, tautu un valodu karti u.c., kur teritorija tiek attēlota visas pasaules mērogā vai konkrēta reģiona mērogā (Eiropa, Āzija, Āfrika utt.). Katrā no šīm tematiskajām kartēm ir pieejama noteikta informācija par attiecīgo teritoriju.
Svarīgi!
 Fizioģeogrāfiskajās kartēs tiek attēloti lielākie dabas objekti (kalni un līdzenumi, kalnu augstākās virsotnes, vulkāni, upes un ezeri, salu un pussalu nosaukumi, jūru un okeānu nosaukumi).
Svarīgi!
Politiskajās kartēs ar atšķirīgām krāsām tiek attēlotas valstu teritoriju kontūras, to nosaukumi, arī valstu galvaspilsētas.
Ģeogrāfisko karšu elementi ir kartes nosaukums, tās mērogs, apzīmējumi, ģeogrāfisko koordinātu tīkls.
 
Shutterstock_757981393_political map_politiskā karte ar koordinātu tīklu.jpg
Politiskā karte ar tajā attēlotu ģeogrāfisko koordinātu tīklu
 
Dažāda veida kartēs mēdz atšķirties kartes elementi, kas tajos tiek izmantoti. Mērogs var tikt norādīts skaitliskā veidā (piemēram \(1 : 10\ 000\)) un arī lineārā veidā (piemēram, ir norādīts, ka \(1\) centimetrs kartē ir atbilstošs \(1\)\(00\) kilometriem dabā). Lielākoties mērogs būs redzams kartes augšdaļā vai lejasdaļā.
Apzīmējumi paskaidro kartē attēloto informāciju, piemēram, kartē izmantoto krāsu nozīmi vai simbolu lielumu atšķirību (tāda nepieciešamība ir kartēs, kur tiek norādītas pilsētas pēc iedzīvotāju skaita u.c.). Kartes apzīmējumi veido tā saucamo kartes leģendu. Kartes leģenda ir kartē izmantoto simbolu vizuāls skaidrojums. Daļā no ģeogrāfijas atlanta kartēm var arī nebūt atsevišķi norādīti apzīmējumi, jo iespējams biežāk izmantotie apzīmējumi daudzās kartēs jau ir norādīti ģeogrāfijas atlanta sākumā.
Ģeogrāfisko koordinātu tīkls redzams kartēs kā vertikālas un horizontālas līnijas ar tām klāt pierakstītiem koordinātu grādiem, iespējams arī minūtēm un sekundēm, ja tiek attēlota mazāka lielum teritorija (piemēram, vienas valsts teritorija). Tas gan netiek attēlots visās kartēs.