Uzdevums:

1p.
Izteiksmīgi izlasi Annas sagatavoto stāstījumu diagnosticējošā darba mutvārdu daļai!
 
Mana mīļākā grāmata ir norvēģu rakstnieces Marijas Parras grāmata "Vafeļu sirdis". Grāmatu ilustrējusi Bū Guesta.
Grāmatā stāstīts par diviem bērniem un viņu ģimenēm, un to, kas notiek mazā lauku ciematiņā viena gada laikā no vieniem saulgriežiem līdz otriem.
Laikam jau galvenie varoņi ir abi bērni - Trille un Lēna, bet man šķiet, ka arī vectēvs un vectante. Lēnai un Trillem abiem ir deviņi gadi, viņi mācās vienā klasē un dzīvo kaimiņos. Tikai Lēna dzīvo kopā ar savu mammu, bet Trilles māja ir pilna ar bērniem un pieaugušajiem. Trille ir apdomīgāks un prātīgāks, taču neapšaubāmi drosmīgs. Lēnai patīk, "ja lietas kust", un viņa reizēm nokļūst patiešām neapskaužamās situācijās, no kurām tikai Trille viņu izglābj.
Vectēvs un vectante, kas ir vectēva māsa, bet bērniem kā vecmāmiņa, rūpējas par bērniem. Viņi saprot gan izdarītās palaidnības, gan spēlē kopā aizraujošas spēles. Tāpēc ir tik žēl, ka vectante nomirst. Un tāpēc man tik ļoti patika Lēnas un Trilles vafeļu cepšana grāmatas beigās, jo viņi saprata, ka ne tikai pašiem, bet arī vectēvam ļoti pietrūkst vectantes, kura cepa pasaulē garšīgākās vafeles.
Es noteikti iesaku grāmatu izlasīt saviem vienaudžiem, jo tā ir ne tikai par piedzīvojumiem un draudzību, bet arī par uzticību un mīlestību gan ģimenē, gan starp draugiem.
 
Izpēti stāstījuma plānu!
mana_gramata.png
 
Novērtē Annas stāstījumu atbilstoši dotajam plānam!
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!