Uzdevums:

1p.
Izlasi Vijas Beinertes ievadvārdus viņas intervijai, kas publicēta laikrakstā "Latvijas Avīze"!
 
lr cilvēki, ar kuriem vari neredzēties mēnesi, gadu vai desmit, bet satiekoties turpināt teikumu, kas visu šo laiku klusi ir gaidījis savu brīdi. Cilvēki, no kuriem arvien esi domas attālumā. Viens no tādiem ir ALBERTS BELS. Tad kāpēc gan es tik neprātīgi satraucos, it kā pieļautu domu, ka viņš varētu atteikt sarunu. Viņš neatteica. Kad diktofons pierakstīts pilns un iemests somā, pēkšņi attopos, ka jau atkal neesmu pajautājusi: kāpēc Cīrulis pārtapa tieši par Belu? Un te nu Alberts atkal smej: viss ir vienkārši! Mirdza Ķempe uz zīmītes pie viņa manuskripta savulaik uzrakstījusi: baigi ellīgs latviešu stāstnieks. Bels. Tāpēc šī mūsu intervija būs nevis dialogs, bet stāsts. Baigi ellīgs. Latvieša stāsts.
Izlasi teksta fragmentu! Izpēti izceltos vārdus!
 
Es domāju, ka dainas noteikti jāmāca skolā, ne tā, ka jāiezubrī atsevišķas četrrindes, bet lielajā tvērienā: kas ir dainu filozofija, kādu spēku mēs no šā avota varam dabūt.
Par rakstniecību sāku domāt pēc tam, kad biju neveiksmīgi startējis uz režisoriem kino institūtā Maskavā.
Bet, romānu rakstot, tā nedrīkst darīt. Ja pārrauj pāri, nav labi.
 
Izvēlies atbilstošo apgalvojumu!
Uzraksti uz lapas pamatojumu savai atbildei un salīdzini ar risinājuma soļos minēto!
  
Atsauce:
https://visc.gov.lv/vispizglitiba/eksameni/dokumenti/uzdevumi/2019/vidussk/12kl_latviesu_valoda.pdf
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!