Izlasi tekstu un nosaki, kas tas par teksta veidu, izvēloties pareizo atbildi!
 
1. K.Skalbe (dzimis 1879. gada 7. novembrī Cēsu apriņķa Vecpiebalgas pagasta Incēnos, miris – 1945.gada 15. aprīlī Stokholmā, urna ar pelniem novietota Stokholmā, Augstās kraujas baznīcas (Högalidskyrkan) kolumbārijā, 1992. gadā pārapbedīts Vecpiebalgas Saulrietos) ir latviešu dzejnieks, rakstnieks, žurnālists un politiķis. Viņš ir latviešu literatūras klasiķis un literārās pasakas vecmeistars. Skalbes darbi veido vienu no literārās pasakas žanra virsotnēm latviešu rakstniecībā. Vispusīga personība, kas līdzās rakstniecībai aktīvi piedalījās arī Latvijas sabiedriskajā un politiskajā dzīvē. Dziļš latviskuma veidotājs. Literāro pasaku krājums “Ziemas pasakas” (1913) iekļauts Latvijas kultūras kanonā.
 
2. “Nāves ēnā” ir Rūdolfa Blaumaņa novele, kas sarakstīta un publicēta 1899. gadā. Noveles sižeta centrā ir zvejnieku pārdzīvojumu tēlojums, viņiem nonākot uz dreifējoša ledus gabala atklātā jūrā. Ārēju notikumu novelē nav daudz, un tie ir ļoti koncentrēti. Vēstījums sākas brīdī, kad tēlotie cilvēki atskārtuši, ka viņu zvejas laikā ledus gabals ir atlūzis un atšķēlies no cietzemes. Vīri cenšas saglabāt mieru un kārtību, rūpējas par to, lai vienlīdzīgi sadalītu zivis, kas ir viņu vienīgā pārtika, izkar mastā brīdinājuma karogu, par kādu pārtop kāda zvejnieka sarkanais krekls, un vēro iespējamo glābēju parādīšanos. Tieši šajā eksistenciāli saspringtajā situācijā, kad cilvēks ir visatkailinātākais, autors psiholoģiski smalki atklāj dažādus varoņus - gan dzīves alkstošo Kārlēnu, gan bravurīgo Birkenbaumu, gan cēlo Grīntālu, gan zemisko Zaļgu.
Atbilžu varianti:
Anotācija
Stāsts
Literārais portrets
Vēstījums
Atsauce:
www.enciklopedija.lv; M. Eversone
www.enciklopedija.lv; B. Kalnačs
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!