Eifēmismu lietošanas specifika
Eifēmisma izmantošana novērš sadursmi ar sarunu biedru, sakot viņam kaut ko tādu, kas pretējā gadījumā varētu būt viņam nepanesams.
 
Politika
Tā ir joma, kurā eifēmismi ir visbiežāk sastopami. Izmantojot eifēmismu, politiķis var slēpt nepopulāru lēmumu un iepazīstināt savus priekšlikumus ar vairāk pieļaujamajiem sabiedrībā. Piemēram: “Lai garantētu izaugsmi, nepieciešama nodokļu korekcija”. Tā vietā var lietot eifēmismu “Mēs palielināsim nodokļus pirms krīzes”.
 
Vēl viens eifēmisma piemērs politikā parādās starptautiskajās attiecībās, kad notiek kara konflikti. Frāze "Nodrošinājuma kaitējums" maskē nevainīgu nāvi, kad notiek karš . Sabiedrība ir iecietīgāka pret ideju, ko izraisīja sprādziens "Nozīmīgs nodrošinājuma kaitējums" tā vietā, lai dzirdētu šo sacīto “Izraisīja 200 civiliedzīvotāju nāvi”. “Operācija” vietā "Iebrukums". Tas ir vēl viens eifēmisms kara vidē.
 
Eifēmismi ir izplatīti arī ikdienas valodā. Jēdziens “Vecāks pieaugušais” vietā "Vecais vīrs" vai "Vecs". Kamēr "Vecs" tā ir aizskaroša, ideja “Vecāks pieaugušais” ierosina paaugstinātu vecumu smalkāk nekā "Vecais vīrs".
 
Eifēmismi un politkorektiskums
 
Eifēmisms ir retoriska figūra, kas kalpo viena vārda aizstāšanai ar citu. Mērķis ir neizmantot tos vārdus, kas var būt nepatīkami vai sāpīgi, vajājot citus, kas var palīdzēt izteikt tos pašus, neizraisot sliktu reakciju klausītājā. Lai arī pašreizējā literatūrā eifēmismi tiek izmantoti arvien mazāk, šī retoriskā figūra bieži atrodama klasiskajos darbos.
Ikdienā mēs mēdzam daudz lietot eifēmismus, jo mēs esam izglītoti, uzskatot, ka noteiktas lietas "izskatās slikti, ja tās sakām"; tomēr ir kļūdaini tā domāt. Pašiem vārdiem nav negatīvas konotācijas; tas ir stingri saistīts ar sociālajiem aizspriedumiem.
 
Eifēmisma piemērs var būt jēdziena "vecāka gadagājuma pilsoņi" izmantošana, atsaucoties uz "vecumdienām" vai "pieaugušo izklaidi", lai neteiktu pornogrāfiju.