Uzdevums:

1♦
Izlasi Andas Burves Rozītes raksta "Ziedoņa-Kaupera programma" fragmentu!
 
Toreiz Ziedonim pat sapņos nerādījās, ka „tas feinais zēns”, „tas jefiņš”, „Kauperītis” 2009. gadā sapulcēs jaunus, iedvesmas pilnus cilvēkus un taps Mazā kavalērija – domubiedru grupa, kas apņēmusies sakopt Latvijas aizaugušos kaktus un stūrīšus un iedvesmot līdzīgiem darbiem mūs visus citus.
2009. gada 28. aprīlī kavalēristi, kuru vidū ir mūziķi, studenti, pasniedzēji, baņķieri un uzņēmēji, sakārtoja katrs savus darbus tā, lai otrdiena būtu brīva. Gumijniekiem kājās, grābekļiem, lāpstām rokās viņi sēdās busiņā un devās uz pirmo talku. Uz Bērzpili Latgalē sakopt Dziesmu svētku kalniņu. Tur viņus jau gaidīja palīgi – pagasta skolēni un skolotāji. „Tās dienas vakarā mēs skatījāmies cits uz citu mirdzošām acīm un nevarējām noticēt, ka tieši tā, kā bijām plānojuši, viss arī notika,” atceras Renārs.
Sekoja vēl viena otrdiena, un vēl. Ik pēc trim nedēļām.
Tikai trešajā reizē viņi, busiņam klusi dūcot uz lielceļa, apmulsuši saskatījās un attapās – paklau, bet tas taču ir tieši tas pats, ko septiņdesmitajos, astoņdesmitajos, vēl deviņdesmitajos gados darīja Koku grupa jeb dagisti – Dižkoku atbrīvošanas grupa (DAG), Ziedonis teica – daģi.
 
Izlasi jautājumu un izvēlies precīzāko atbildi!
Kāpēc tika izveidota „Mazā kavalērija” ?
 
Atsauce:
http://visc.gov.lv/vispizglitiba/eksameni/dokumenti/uzdevumi/2012/9klase/9kl_latviesu_val.pdf

Lai risinātu uzdevumus, lūdzu reģistrējies!

Ātra reģistrācija: