Uzdevums:

3p.
Izlasi tekstu!
     “Virsaitis” ir kuģis ar interesantu vēsturi. Tas būvēts Vācijā un nonācis Latvijā. Kuģa mastā bijis gan Padomju Latvijas, gan Latvijas Republikas, gan Padomju Savienības karogs. Kuģis vairākkārt mainījis arī nosaukumu.
     Kuģa nokļūšana Latvijas valsts īpašumā bija vesels piedzīvojums. 1917. gadā Vācijas pilsētā Rostokā tika uzbūvēts kuģis, kuru nosauca par “M-68”. Kuģi oktobra sākumā nosūtīja uz Rīgu, bet jau pēc trim nedēļām tas nogrima. Pēc kuģa izcelšanas un salabošanas to nosauca par “Sarkano Latviju”.
     Pēc Latvijas neatkarības izcīnīšanas kuģis ieguva nosaukumu “Virsaitis”, un tas itin drīz kļuva par galveno Latvijas flotes kuģi. “Virsaitis” bija Latvijas Kara flotes pirmais kuģis. Pagājušā gadsimta 20. – 30. gados tas bija viens no galvenajiem Latvijas kuģiem, kas piedalījās gan dažādos parādes braucienos, gan armijas manevros, gan arī pārvadāja svarīgas kravas.
     Kad 1940. gadā kuģis nonāca Sarkanās armijas rokās, atkal mainījās tā nosaukums, šoreiz – “T-297”. Nedaudz mazāk nekā pēc gada gan kuģis atkal atguva nosaukumu “Virsaitis”, taču mastā joprojām plīvoja sarkanais karogs.
     Kuģis nogrima 1941. gada 2. decembrī, uzskrienot uz mīnas Somu jūras līcī. No 350 cilvēkiem tika izglābti tikai nedaudz vairāk nekā 100.
     Kuģa atrašanās vieta nebija zināma līdz pat 2011. gadam, kad somu ūdenslīdēji pie Somijas krastiem atrada nogrimušo kuģi.
 
 
Izpēti tabulu!
“Sarkanā Latvija”
“Virsaitis”
?
 
Uzraksti trūkstošo vārdu!
Ievēro, ka pēdiņas jau dotas!
""
 
Uz lapas uzraksti pamatojumu savai atbildei un salīdzini ar risinājuma soļos minēto!
 
Atsauce:
/Pēc “Ilustrētā Junioriem”, “Ir”, “Diena” un Latvijas Aizsardzības ministrijas materiāliem/
 

Lai risinātu uzdevumus, lūdzu reģistrējies!

Ātra reģistrācija: