Uzdevums:

3p.
Izlasi tekstu!
     Olimpiskā liesma ir vienotības simbols. Olimpiskā lāpa ceļo no Grieķijas, no kurienes cēlušās olimpiskās spēles, līdz pilsētai, kurā tiek rīkota kārtējā olimpiāde. Šī tradīcija tika sākta 1936.gadā pirms Berlīnes olimpiskajām spēlēm. Lāpu nes pāri okeāniem, kalniem un tuksnešiem, cauri pilsētām un laukiem. Katru reizi tas ir citāds ceļojums, jo no Grieķijas lāpai jānokļūst līdz olimpiādes norises vietai. Lāpu var ne tikai nest rokā, to var vest arī ar lidmašīnu, mašīnu, suņu pajūgos vai ar zirgu.
     Katra valsts izvēlas savus lāpnešus, bet pēdējo posmu veic un olimpisko uguni aizdedzina rīkotājvalsts slaveni un cienījami sportisti. Paša pēdējā posma veicējs tiek turēts noslēpumā līdz pēdējam brīdim, un tas ir liels pārsteigums.
      Latvija jau divas reizes ir piedalījusies olimpiskās lāpas stafetē. Šoreiz Latvijas lāpneši tika izvēlēti īpašā konkursā. Par Olimpiskās lāpas cienīgiem 2012. gadā tika atzīti Aivars Čaklis un Ieva Liepiņa.
      Aivars Čaklis ir sporta skolotājs Ventspils novada Zūru pamatskolā. Viņš ne tikai ikdienā strādā ar bērniem, bet rūpējas arī par pagasta sporta pasākumiem un sporta nometnēm. 
     Ieva Liepiņa ir spējusi pēc smagas avārijas ne tikai atveseļoties un iemācīties no jauna staigāt, bet arī turpināt nodarboties ar sportu. Viņa skrien maratonu, vingro, slēpo un, pats galvenais, arī citus cilvēkus pievērš aktīvam dzīvesveidam.
     Visi ar nepacietību gaida, kas iedegs Olimpisko uguni Londonā 2012. gada 27. jūlija vakarā.
 
Tekstā lietoti dažādu grupu vārdi, arī tādi, kas aizgūti no citām valodām vai kuri ikdienā netiek bieži lietoti, tāpēc to nozīme varētu būt sveša vai neskaidra.
  
Izlasi uzmanīgi tabulā dotā vārda nozīmes skaidrojumu un ieraksti atbildes laukā vārdu, kas tam atbilst!
Vārds ierakstāms vienskaitļa formā un tā, lai tas atbildētu uz jautājumu  kas?.
Vārds
Skaidrojums
- zīme, kas ataino vai izsaka kādu ideju, lietu, parādību.
 

Lai risinātu uzdevumus, lūdzu reģistrējies!

Ātra reģistrācija: