Uzdevums:

4p.
Izlasi tekstu!
     Dziesmu un Deju svētki Latvijā notiek ik pēc pieciem gadiem, kad Rīgā satiekas tūkstošiem dziedātāju un dejotāju. Pirmie Dziesmu svētki notika 1873. gadā, toreiz tos sauca par dziedāšanas svētkiem un Rīgā satikās nedaudz vairāk par tūkstoš dziedātājiem.
     Tieši šajos svētkos pirmo reizi atskaņoja Kārļa Baumaņa dziesmu “Dievs, svētī Latviju!”. Par himnu dziesma kļūst tikai 1920. gadā.
     Līdz ar pirmajiem svētkiem radās tradīcija to programmā iekļaut garīgās mūzikas koncertu, dziesmu karus, noslēguma svinīgo gājienu un noslēguma koncertu.
     Dziesmu jeb koru kari ir koru sacensība par labākā kora titulu. Kori izpilda vienu obligāto dziesmu un divas dziesmas pēc izvēles. Obligātā dziesma tiek izlozēta iepriekš.
     Garīgās mūzikas koncerts aicina klausīties īpašus mūzikas darbus, ļoti bieži tie ir speciāli komponēti, piemēram, 23. Dziesmu svētkos tika atskaņots komponista Riharda Dubras skaņdarbs “Te Deum”, kas 2003. gadā pat ieguva Lielo mūzikas balvu.
     Visvairāk tiek gaidīts svinīgais gājiens svētku noslēgumā. Gājiens notiek pēdējās svētku dienas rītā, un tajā piedalās visi dalībnieki – dziedātāji, dejotāji, mūziķi. Dienas beigās Mežaparkā notiek lielais noslēguma koncerts, pēc kura dalībnieki dodas mājup, lai satiktos atkal pēc pieciem gadiem.
 
Novērtē doto apgalvojumu!
Koru karos katrs koris dzied divas dziesmas.
 

Lai risinātu uzdevumus, lūdzu reģistrējies!

Ātra reģistrācija: