Uzdevums:

6p.
2005. gada matemātikas eksāmenā 12. klasei - 6 punkti
 
Tika aprēķinātas viena uzvalka un viena mēteļa ražošanas izmaksas. Sākot ražošanu, izrādījās, ka, salīdzinot ar aprēķiniem, uzvalka izmaksas ir par \(20\%\) lielākas, bet mēteļa izmaksas - par \(25\%\) lielākas. Tā kā kopējās viena uzvalka un viena mēteļa izmaksas pieaugušas par \(24\%\), tagad tās ir 341 eiro. Cik lielas bija sākumā aprēķinātās viena uzvalka ražošanas izmaksas un viena mēteļa ražošanas izmaksas?
 
Uzvalka izmaksas ir  eiro, bet mēteļa izmaksas ir  eiro.
 

Lai risinātu uzdevumus, lūdzu reģistrējies!

Ātra reģistrācija: