Izlasi jautājumus un tekstu, izvēlies pareizo atbildi, atzīmē to!
  
1. Kā izsakās autors, - kur radies Itālijā ievestais dzintars? 
 
 
2.  Kam romieši izmantoja dzintaru, pēc kura devās romieša Juliāna sūtnis?
 
 
Romiešu vēsturnieks Plīnijs Vecākais (ap 23. -79.g.)  
Ir droši zināms, ka dzintars rodas Ziemeļu okeāna krastos un ka ģermāņi to sauc par glaesum. (..) Dzintars top, iztekot sulai no priežu sugas kokiem, kā sveķi ķiršu kokos, izplūst šie sveķi no priedēm koku sulas pārpilnības dēļ. Sveķi sacietē gaisā un jūras aukstumā, viļņos briezdama, tos novāc no salām un izskalo citos krastos. (..)
Ģermāņi tos atved galvenām kārtām uz Pannonijas provinci (tag. Ungārija), bet no turienes veneti, grieķu saukti par enetiem, kuri dzīvo netālu no Adrijas jūras piekrastes kaimiņos Pannonijai, pirmie pievērsa uzmanību dzintaram.
(..) Apmēram 600 jūdžu (romiešu jūdze 1478,7 m) no Pannonijas Karnuntas (pilsēta pie Donavas Ungārijā) atrodas šis Ģermānijas krasts, no kura dzintars tiek ievests (Itālijā). Teiktais nupat ir nācis pavisam skaidri zināms: dzīvs ir kāds dižciltīgs romietis, kuru sūtīja Juliāns, imperatora Nērona gladiatoru cīņu izrīkotājs, lai sagādātu pietiekamu daudzumu dzintara. Apceļojis šā novada piekrasti un apmeklējis dažādas tirdzniecības vietas, viņš atveda daudz dzintara. Tā pietika, pat lai izrotātu tīklus, kuri sargāja skatītājus no niknajiem zvēriem. Ne tikai ieroči un (nokauto) nestuves un viss šīs dienas greznojums bija rotāts dzintarā. (..)
Dzintara figūriņa, lai cik maza, (..) pārsniedz dzīva un spēcīga cilvēka (verga) cenu.
  
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!