Uzdevums:

1p.
Izlasi tekstu!
 
Tu noteikti zini Jāni Jaunsudrabiņu kā „Baltās grāmatas” un „Zaļās grāmatas” autoru, taču vienlīdz daudz laika, darba un intereses J. Jaunsudrabiņš veltīja arī glezniecībai. Pirmais rakstnieka dzejolis „Ziemas nakts” publicēts 1896. gadā, bet pirmā gleznu izstāde sarīkota 1905. gadā.
Turklāt gleznošana nebija tikai amatiera brīvā laika pavadīšana: Jaunsudrabiņš 1899. gadā mācījies V. Blūma mākslas skolā, vēlāk, 1905. gadā, mācīties gleznot dodas uz Minheni.
Lasot „Balto grāmatu”, noteikti pievērsi uzmanību ilustrācijām, bet vai tu zināji, ka to autors ir pats Jānis Jaunsudrabiņš? Mākslinieku uzskata par vienu no latviešu bērnu grāmatu ilustrēšanas mākslas pamatlicējiem.
Pēc atgriešanās no bēgļu gaitām, kas tika pavadītas Ziemeļkaukāzā, Jaunsudrabiņš 1919. gadā piedalās mākslinieku biedrības „Neatkarīgo mākslinieku vienība” dibināšanā un ir arī tās pirmais priekšsēdētājs.
Glezniecības studiju nolūkos rakstnieks ceļojis uz Franciju un Itāliju, 20. gadsimta 20. gados tiek sarīkotas vairākas personālizstādes Rīgā.
Kas redzams Jāņa Jaunsudrabiņa gleznās? Tās ir ainavas, ziedi, portreti. Arī savu un citu autoru grāmatu vāki top ar mākslinieka roku.

 
 
Atzīmē pareizo apgalvojumu!
 
Lai pildītu uzdevumus un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams IEIET vai REĢISTRĒTIES!