Uzdevums:

3♦
Daudzpunktes vietā liec vienu no vietniekvārdiem: kaut kāds, diez kas, jebkāds! Piemērotā locījumā!
  
Varbūt tu tomēr ņem dzīvi pārāk nopietni un traģiski? Miljoniem guļ ar trim citām diennaktī, skrien mājās, sīki pamelo, ieēd, smejas, veikli norunā bērnu izskrāpēšanu no neuzmanīgajām. Miljoniem, tu dzirdi, Kārli? Kāpēc tu iedomājies, ka esi izņēmums? Viss pasaulē balstās uz vienkāršām un tikai dažām patiesībām. Stop, Kaža!
 
Ai, ai, tie Malēnieši, ne par velti viņi dibina lopu biedrību! Viņu morāle, viņu "izglītošana", viņu iedomas!! Bet nu mums ar to lopu biedru Nabu kāds vārdiņš jāparunā. Vispirms sakiet, vai jūs ārprātīgs vai dzejnieks, vai zirgu zaglis, vai korespondents, vai vēl kas? Viss laikam reizē. Nu labi, klausiet! Sargieties mums vēlreizi kaut ko rakstīt un, ja cits kāds malēnietis grib rakstīt un jūs to sadzirdat, — sakiet viņam, lai viņš mauc ātri pirmo dzirnakmeni kaklā un skrien uz Malienas ezera dziļāko vietu.
 
Jauks komisks karakters vecā Graudiņiene, mīļa un godīga, ikdienišķa, prātīga vecene; ļoti labs patīkamais un atjautīgais mazais Auseklītis. Bez rakstura ir komiskais Dāvs, kas "visu grib izmēģināt". — Savu aprakstu, kurš tā jau dienas avīzē nevar būt pietiekoši pilnīgs, rnēs beidzam,, aizrādīdami uz lugas vienkāršību un patiesību un sevišķi tautību ne vien valodas ziņā, bet arī saturā un vielā, raksturos, notikumos, centienos, kaislībās, darbībā.
 

Lai risinātu uzdevumus, lūdzu reģistrējies!

Ātra reģistrācija: