Uzdevums:

3♦
Daudzpunktes vietā liec vienu no vietniekvārdiem: kaut kāds, diez kas, jebkāds! Piemērotā locījumā!
  
Lai mācītājs paliek kritis no sirotāju cirtieniem, dus mierīgi kapā, lai sieva ar bērniem to apraud, un lai dzīvo jaunais barons Torks! — sauca tagad Bokums, uzcēlies no sēdekļa, piegājis mācītājam klāt un turēdams tam priekšā izstieptu roku ar atplestu plaukstu. Un mācītājs, arī piecēlies stāvus, bez tālākas apdomāšanās sita savu plaukstu Bokuma saujā, spēcīgā balsī saukdams.
 
Tik cēla un augsta poēzija un tomēr tik dzīves patiesi, reālistiski tēlojumi, tik skaista un pacildinoša valoda un tomēr tik vienkārša, tik tuva zemo ļaužu runai, bez sevišķiem izpušķojumiem un mākslotiem greznumiem, tik caurredzami skaidra un saprotama — viss tas vēl nebija dzirdēts. Tā bija krievu reālisma pirmā lielā uzvara.
 
Bez tam mēs arī nevaram piekrist tām domām, ka kritikai tiešām jābūt partejiskai, un tātad mums neatliek nekas cits kā jauno lugu lūkot izprast, cik varēdami pareizi, un nosvērt viņas vērtību vienīgi iz viņas pašas, neskatoties uz ārējiem apstākļiem; visus savus spriedumus pierādīdami neticīgiem lasītājiem.
 

Lai risinātu uzdevumus, lūdzu reģistrējies!

Ātra reģistrācija: