Uzdevums:

6♦
Izraksti pirmo minēto atgriezenisko vietniekvārdu! Nosaki, kurā locījumā tas lietots! Izraksti no teksta personu vietniekvārdus, ja nav minēti - ieliec domuzīmi!
 
Mežs, ta mežs; mežs tur nekā. Bet kad nelabais apkārt staigā, tad tur cilvēka gudrība neko nelīdz. Staigājuši un saukuši: Juze uhu! Uhu! Ne dzirdēt. Kā ūdenī cilvēks iekritis, i līdz šai dienai beigts. Bet dvēsele maldās pa tīreli un pa vēri vēl šobaltdien! Cik ir gājuši pa dienvidu, tur daudziem gadījies dzirdēt, ka to sauc īstā vārdā. Nešķīstais meklē sev jauna laupījuma. Un kurš atsauksies, to i paņems.”
(Akuraters Jānis "Kalpa zēna vasara")
 
Atgriezeniskais vietniekvārds:
 
Locījums:
 
Personu vietniekvārds:
 
 
Mārtiņš ved zirgu pie rokas un kad zibens met krustiski, viņš krusto arī sevi un noņem cepuri. Viņa pelēkie mati ir salijuši un viņš ir tik dīvaini liels un noslēpumains zibeņu gaismā. Zemes vergs, cilvēks, kura rokas cīnās mūžam ar nikno panteri un rauj tam barību no nagiem priekš sevis. Kurp tu ej, Mārtiņ, kur tu beigsi savu gaitu? Vai kāds redzēs tavas ilgas un sāpes un tavas dzīves saites, kad tu aizvērsi reiz acis atdusēties bez pamošanās? Un kaut arī neviens — liels esi tu, Mārtiņ, tu esi zemes veidotājs, otrais pēc Dieva, tava Radītāja.
(Akuraters Jānis "Kalpa zēna vasara")
 
Atgriezeniskais vietniekvārds:
 
Locījums:
 
Personu vietniekvārds:

Lai risinātu uzdevumus, lūdzu reģistrējies!

Ātra reģistrācija: