Uzdevums:

6♦
Izraksti pirmo minēto atgriezenisko vietniekvārdu! Nosaki, kurā locījumā tas lietots! Izraksti no teksta personu vietniekvārdus, ja nav minēti - ieliec domuzīmi!
 
Mežs, ta mežs; mežs tur nekā. Bet kad nelabais apkārt staigā, tad tur cilvēka gudrība neko nelīdz. Staigājuši un saukuši: Juze uhu! Uhu! Ne dzirdēt. Kā ūdenī cilvēks iekritis, i līdz šai dienai beigts. Bet dvēsele maldās pa tīreli un pa vēri vēl šobaltdien! Cik ir gājuši pa dienvidu, tur daudziem gadījies dzirdēt, ka to sauc īstā vārdā. Nešķīstais meklē sev jauna laupījuma. Un kurš atsauksies, to i paņems.”
(Akuraters Jānis "Kalpa zēna vasara")
 
Atgriezeniskais vietniekvārds:
 
Locījums:
 
Personu vietniekvārds:
 
 
Un pēc pusdienas kula iekšpuse izskatās kā lapene — uz augšu, kur vien skaties, dzīvs, zaļš jumts. Izskatās pēc kāzām... Es domāju pats pie sevis, cik te daudz dejotāju sanāks. Andris ir velna zēns, tam pazīstami vai pus pagasta un prot viņš izbungāt. Saimnieku bagātās meitas arī būšot... Alma laikam būs ziņojusi. Nu man zināms tas gods — es tas rīkotājs.
Saule laižas uz vakaru — atnāk Andris. Laiku ticis no saimnieka vaļā. Viņš vēl darba drēbēs, vēl skries vakarā atpakaļ pārģērbties.
(Akuraters Jānis "Kalpa zēna vasara")
 
Atgriezeniskais vietniekvārds:
 
Locījums:
 
Personu vietniekvārds:

Lai risinātu uzdevumus, lūdzu reģistrējies!

Ātra reģistrācija: