Uzdevums:

1p.
Izlasi diskusijas dalībnieku viedokļus!
   
 1. Skolas padomē izskanēja priekšlikuma apdomāt ideju par skolas formām. Manuprāt, ideja ir apdomājama, bet domāšana jāsāk no citas puses – kāpēc šī skolas forma ir nepieciešama? Vai skolas forma, pirmkārt, motivēs skolēnu mācībām? Otrkārt, cik liela saistība ar skolas formu ir disciplīnai? Un vai skolas forma tiešām spēj radīt vienlīdzības izjūtu visiem skolēniem?
 
2.  Daļai vecāku skolas forma asociējas ar zilām kleitām, saņurcītiem kaklautiem un svītrainiem krekliem. Tā tiešām ir pagātne, jo mūsdienās katra skola var paši izlemt, izvēlēties un sakomplektēt savu skolas formu. Neapgalvošu, ka skolas forma atrisinās visas mācību un disciplīnas problēmas, bet tā noteikti rada vienotības izjūtu. Kopābūšanas izjūtu. Un tad jau no pašas skolas, pedagogiem un skolēniem ir atkarīgs, vai šī izjūta var pārvērsties arī apziņā par savu varēšanu, par prasmēm un zināšanām, kuras vieni dod, bet otri iegūst. 
 
3.  Es esmu par skolas formu mūsdienu skolā. Tikai es to redzu vidusskolā, ģimnāzijā, nevis sākumskolas klasēs. Maziem bērniem mācību procesam jābūt kā spēlei – ar saviem noteikumiem, bet aizraujošai, tādai, ko negribas pārtraukt. Un spēle ar vienādu apģērbu gluži nesaskan. Drīzāk ir jāveicina radošums, krāsainība, lai mēs tiktu laukā no pelēkās vienādības.
Vēlāk, jā, lai ģimnāziju un vidusskolu, un koledžu jaunieši sevi prezentē kā noteiktas skolas audzēkņus. Tas būtu diezgan motivējoši, domājot tieši par uzvedību ārpus mācību iestādes.
 
 
Atzīmē precīzāko diskusijas tematu!
 
Lai pildītu uzdevumus un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams IEIET vai REĢISTRĒTIES!