Uzdevums:

1♦
Izlasi diskusijas dalībnieku viedokļus!
   
 1. Skolas padomē izskanēja priekšlikuma apdomāt ideju par skolas formām. Manuprāt, ideja ir apdomājama, bet domāšana jāsāk no citas puses – kāpēc šī skolas forma ir nepieciešama? Vai skolas forma, pirmkārt, motivēs skolēnu mācībām? Otrkārt, cik liela saistība ar skolas formu ir disciplīnai? Un vai skolas forma tiešām spēj radīt vienlīdzības izjūtu visiem skolēniem?
 
2.  Daļai vecāku skolas forma asociējas ar zilām kleitām, saņurcītiem kaklautiem un svītrainiem krekliem. Tā tiešām ir pagātne, jo mūsdienās katra skola var paši izlemt, izvēlēties un sakomplektēt savu skolas formu. Neapgalvošu, ka skolas forma atrisinās visas mācību un disciplīnas problēmas, bet tā noteikti rada vienotības izjūtu. Kopābūšanas izjūtu. Un tad jau no pašas skolas, pedagogiem un skolēniem ir atkarīgs, vai šī izjūta var pārvērsties arī apziņā par savu varēšanu, par prasmēm un zināšanām, kuras vieni dod, bet otri iegūst. 
 
3.  Nezinu, kā skolas forma ietekmē skolēnus skolā, bet ārpus tās tieši skolas forma pastāsta, no kuras skolas nāk tie skaļi klaigājošie pusaudži, kas nedod vietu tramvajā vecām tantiņām un skaļā balsī aprunā savus draugus un nedraugus.
Skolas forma arī pastāsta par konkrētās skolas skolotāju un vecāku gaumi. Reizēm šis stāsts nav glaimojošs.
Vai skolas forma pastāsta arī par pašu skolēnu? Jā, protams, tas ir stāsts gan par attieksmi pret apģērbu, gan dzīvesveidu, gan sociālo stāvokli.
Jautājums tikai, vai šis ir tas būtiskākais stāsts, ko mēs gribētu izstāstīt cilvēkiem sev līdzās.
 
 
Atzīmē precīzāko diskusijas tematu!
 

Lai risinātu uzdevumus, lūdzu reģistrējies!

Ātra reģistrācija: