Uzdevums:

5♦
Izpēti šķirkļus un nosaki šķirkļa vārdu piederību daudznozīmīgu vai viennozīmīgu vārdu grupām!
Izmanto saīsinājumus:
V - ja vārds ir viennozīmīgs;
D - ja vārds ir daudznozīmīgs.
 
STRĀDĀT – āju, - ā, - ā, pag. – āju.1. pārej. un nepārej. Darīt darbu. S. smagu darbu. S. rokdarbus. Visu dienu strādājām uz lauka. S. ar pilnu jaudu. Kas nestrādā, tam nebūs ēst. 2.
nepārej. Būt nodarbinātam, saistītam algotā darbā; darboties kādā profesijā. Viņš divdesmit gadus ir strādājis skolā. S. fabrikā. S. par metinātāju. 3. 3. pers. Darboties, atrasties darbībā. Mehānisms strādā precīzi. Rūpnīca strādā. 4. Spēcīgi kustināt ko (kādu ķermeņa daļu), darboties (ar ko). S. ar elkoņiem. S. ar dūrēm (kauties). 5. 3. pers. Būt atvērtam apmeklētājiem (klientiem); darboties. Veikals pirmdienās nestrādā. Poliklīnika strādā bez pusdienas pārtraukuma.
VADĪTĀJS v.; vadītāja, s. 1. Tas, kas (ko) vada; cilvēks, kas organizē kāda kolektīva vai iestādes darbu un ir atbildīgs par to. Ekspedīcijas v. Uzņēmuma v. Sapulces v. 2. Cilvēks, kas vada transportlīdzekli. Trolejbusu vadītāju kursi. Iegūt automašīnas vadītāja tiesības. 3. Viela, pa kuru pārvietojas siltums, elektrība, skaņa u. tml. Metāls ir labs siltuma v.
PUKSTĒT 1. Par sirdi - muskuļiem saraujoties, radīt vibrācijas, troksni; sist. Sirds sāka straujāk p. 2. Pukšķēt (1, 2). Ezis pukst. 3. Pie sevis neskaidri runāt, murmināt; pukoties. (sar.) Ko tu tur puksti?
 
Izlasi teikumus un izpēti šķirkļus!
Atzīmē pareizo apgalvojumu!
  
 Krāsainās krelles piesaistīja uzmanību jau pa gabalu.
 
 
KRELLES 1. Kaklarota, kas darināta no virknē savērtām nelielām detaļām (piem., zīlītēm, dzintara gabaliņiem); arī šīs rotas atsevišķās sastāvdaļas. Dzintara, koraļļu krelles. Kreļļu virkne (virtene). Vērt krelles uz diega. Lūgšanu krelles — lūgšanu virkne; — krelles noskaitīto lūgšanu kontrolei.
 Bērnistabas lampas kupols atgādināja sauli.
 
 
LAMPA 1. Apgaismošanas vai sildāmā ierīce, kurā gaismu vai siltumu iegūst ar elektrisko strāvu vai ar liesmu. Petrolejas l. Elektriskā l. galda, griestu l. Lampas kupols. Apsauļoties ar kvarca lampu. Elektronu l. ierīce, kurā brīvo elektronu plūsma no katoda uz anodu rada elektrisko strāvu.
 
  
 
 
 

Lai risinātu uzdevumus, lūdzu reģistrējies!

Ātra reģistrācija: