Uzdevums:

5♦
Izpēti šķirkļus un nosaki šķirkļa vārdu piederību daudznozīmīgu vai viennozīmīgu vārdu grupām!
Izmanto saīsinājumus:
V - ja vārds ir viennozīmīgs;
D - ja vārds ir daudznozīmīgs.
 
PAVĀRS v.; pavāre, dsk. ģen. –ru, s. Ēdienu gatavošanas speciālists. Restorāna, kuģa p.
VADĪTĀJS v.; vadītāja, s. 1. Tas, kas (ko) vada; cilvēks, kas organizē kāda kolektīva vai iestādes darbu un ir atbildīgs par to. Ekspedīcijas v. Uzņēmuma v. Sapulces v. 2. Cilvēks, kas vada transportlīdzekli. Trolejbusu vadītāju kursi. Iegūt automašīnas vadītāja tiesības. 3. Viela, pa kuru pārvietojas siltums, elektrība, skaņa u. tml. Metāls ir labs siltuma v.
RAKSTĪT 1. Veidot (rakstu zīmes un to savienojumus). (nepārej.) Rakstīt skaidri, salasāmi, ātri. Rakstīt uz tāfeles, burtnīcā. Bērns neprot rakstīt. Rakstīt ar rakstāmmašīnu. 2. Atveidot rakstveidā. (pārej.) Rakstīt vārdus, teikumus. Rakstīt diktātu. 3. Sacerēt, sastādīt (kādu tekstu). (pārej.) Rakstīt vēstuli, romānu, atskaiti.Šis rakstnieks raksta īsos stāstus. 4. Rakstveidā ziņot, vēstīt (ko). (pārej. un nepārej.) Par to bieži rakstīts avīzēs, reizēm raksta rajona laikrakstā. 5. Sacerēt un sūtīt vēstules. (nepār.) Viņš man vairs neraksta. Es tev bieži rakstīšu. 6. Rotāt ar rakstiem (6). (pārej.) Rakstītas zeķes, kamanas.
 
Izlasi teikumus un izpēti šķirkļus!
Atzīmē pareizo apgalvojumu!
  
 Krāsainās krelles piesaistīja uzmanību jau pa gabalu.
 
 
KRELLES 1. Kaklarota, kas darināta no virknē savērtām nelielām detaļām (piem., zīlītēm, dzintara gabaliņiem); arī šīs rotas atsevišķās sastāvdaļas. Dzintara, koraļļu krelles. Kreļļu virkne (virtene). Vērt krelles uz diega. Lūgšanu krelles — lūgšanu virkne; — krelles noskaitīto lūgšanu kontrolei.
 Jau pēc dažām minūtēm melleņu ogas bija nokrāsojušas violeti sārtas gan rokas, gan mutes.
 
 
OGA 1. Sulīgs auglis, neveronis ar daudzām sēklām. Ogu sula. Ogu krūms. Upeņu ogas. Iet ogās — iet lasīt ogas. Ogu laiks — laiks, kad nogatavojas ogas, kad jāievāc ogu raža.
 
  
 
 
 

Lai risinātu uzdevumus, lūdzu reģistrējies!

Ātra reģistrācija: