Satura rādītājs:

Metodiskie materiāli

Numurs Nosaukums Apraksts
1. Satura rādītājs
2. Skolotājam Mācību materiāla raksturojums

Teorija

Numurs Nosaukums Apraksts
1. Multikulturālisma raksturojums Prot raksturot multikulturālisma pazīmes, tā izpausmes dažādās valstīs, izprot brīvās pieejas ("kausējamais katls") un regulētās pieejas multikulturālisma jautājumam būtību, izprot etnocentrisma un kulturālā relatīvisma atšķirības.

Uzdevumi

Numurs Nosaukums Tips Grūtības pakāpe Punkti Apraksts
1. Multikulturālisma raksturīgās iezīmes 1. izziņas līmenis zema 2p. Izprot multikulturālisma būtību, multikulturālisma aizsākumus antīkajā pasaulē.
2. "Kausējamais katls", tā raksturojums 2. izziņas līmenis vidēja 2p. Tiek veidota izpratne par brīvās pieejas multikulturālisma jautājumam vai "kausējamā katla" būtību, šīs pieejas otrā nosaukuma rašanos, lugas "Kausējamais katls" autoru.
3. Etnocentrisma raksturojums, viens no pirmajiem šī termina lietotājiem 2. izziņas līmenis vidēja 3p. Prot raksturot etnocentrismu, izprot tā principus; māk nosaukt vienu no pirmajiem zinātniekiem - šī termina lietotājiem.

Testi

Numurs Nosaukums Ieteicamais ilgums: Grūtības pakāpe Punkti Apraksts
1. Multikulturālisms, tā raksturojums 00:00:00 vidēja 8p. Prot raksturot multikulturālismu, tā raksturīgās iezīmes, māk skaidrot "kausējamā katla" principu, prot noteikt etnocentrisma un kulturālā relatīvisma atšķirības.