4. uzdevums. Gāzu laboratorija. 17. jautājums
 
Kādā ziemas pēcpusdienā Pēterītis divos \(1,00\ \mathrm{L}\) traukos katrā iepildīja vienādu daudzumu bezkrāsainas gāzveida vielas A un B tā, ka katrā no traukiem spiediens bija \(99,0\ \mathrm{kPa}\). Tad viņš priecīgs devās pie Noras uz viņas laboratoriju, kas bija iekārtota kādā nomaļus esošā šķūnī. Par sarūgtinājumu Jānītim Nora konstatēja, ka katrā no traukiem ir atšķirīgs spiediens, turklāt nevienā traukā tas vairs nav \(99,0\ \mathrm{kPa}\). Abi jaunie pētnieki ātri saprata, ka tas ir tamdēļ, ka šķūnī temperatūra ir tikai \(-10,0\ \mathrm{°C}\), turklāt traukā B bija parādījies šķidrums. Precīzos mērījumos abi noskaidroja, ka spiediens traukā A ir \(87,5\ \mathrm{kPa}\), savukārt traukā B tas ir \(69,5\ \mathrm{kPa}\).

Aprēķini temperatūru telpā, kurā Pēteris bija uzpildījis traukus! Atbildi ieraksti Celsija grādos ar precizitāti viena zīme aiz komata!
Svarīgi!
Rēķinot pieņem, ka trauka tilpums nav atkarīgs no temperatūras. Pieņem, ka A ir ideāla gāze!
Atbilde: \(t_\ =\)  \(\mathrm{°C}\)
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!