Indīgās sēnes satur vielas, kas var izraisīt smagu saindēšanos. Pirmie saindēšanās simptomi var parādīties 1-2 stundu laikā pēc sēņu ēšanas, bet dažkārt tie var parādīties arī vēlāk. Ļoti bieži pirmās saindēšanas pazīmes ir: vemšana, vājums, svīšana un sāpes vēderā. Tāpēc ievākt drīkst tikai labi pazīstamas sēnes. Saindēties var arī ar ēdamajām sēnēm, kuras ir pāraugušas, kļuvušas vecas un ir tārpainas.
 
Izplatītākās indīgās sēnes ir mušmires.
 
2011_Amanita_phalloides_1.png
Zaļā mušmire tiek uzskatīta par Latvijas indīgāko sēni, tā ir viena no indīgākajām sēnēm pasaulē. Lielākā daļa cilvēku, kas ir miruši no saindēšanās ar sēnēm, ir miruši tieši no zaļās mušmires apēšanas.
 
balta_musmire.jpg
Baltā mušmire ir otra indīgākā sēne Latvijā aiz zaļās mušmires. To apēdot, saindēšanās pazīmes parādās vēlu, pēc astoņām līdz 40 stundām, kad jau skarti dzīvībai svarīgi orgāni. Raksturīgākie simptomi ir vemšana un caureja.
 
sarkana_musmire.jpg
Sarkanā mušmire ir ļoti indīga, saindēšanās gadījumos rodas redzes un kustību traucējumi, nesamaņas stāvoklis, halucinācijas, traucējumi zarnu darbībā, krampji. Saindēšanās pazīmes parādās pēc 20 minūtēm līdz 2 stundām.
 
panteru_mušmire.jpg
Panteru mušmires, līdzīgi sarkanām mušmirēm, satur psihoaktīvas vielas.
 
Ja ir aizdomas, ka notikusi saindēšanās ar sēnēm, nekavējoties jāsazinās ar mediķi. Līdz brīdim, kad cietušais nonāk mediķu aprūpē, ieteicams izskalot muti un iedzert ne vairāk kā 1 glāzi vēsa ūdens. Patstāvīgi neizraisīt vemšanu! Ārstēšanās process ir ātrāks un sekmīgāks, ja ir zināms, ar kādu sēni saindēšanās notikusi. Tādēļ ieteicams saglabāt neapēstās sēnes, un arī tās sēnes, kuras iespējams, ir atvemtas kopā ar pārējo ēdienu.